Trwałe ogrodzenia drewniane

Dodaj komentarz

Maj 24, 2016 - autor: tcenimexar1977

Trwałe płoty z drewna

Nieodpowiednio konserwowane płoty drewniane ekspresowo się eksploatują i mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk i własności. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać rodzaje konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy rozpocząć od właściwego oraz dokładnego przygotowania towaru na płot, bowiem od tego uzależniony jest rezultat finalny własnych prac. Przed użyciem produktów do ochrony i ozdoby sztachet z drewna niezbędne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Podczas gdy konserwujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanosić kolejne preparaty, jakie ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od środka, ale nie stworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ów sposób płot pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi i opieki.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ów wariant ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji stądtoteż służą swoim właścicielom przez długie lata.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Chmura kategorii

Ogrodzenia Uncategorized
%d blogerów lubi to: