Stawianie sztachetki z Winylu na ogrodzenie i furtę ze sztachetek nie potrzebuje pozwolenia na to ani informowania tego faktu gminie z wyjątkiem kilku wypadków.

Dodaj komentarz

Maj 25, 2016 - autor: tcenimexar1977

Stawianie balaski plastikowe na plot i bramę sztachetowa nie zada zezwolenia na budowę oraz raportowania tego faktu do urzędu oprócz kilku wypadków.

Ogrodzenie z plastiku na plot i furtkę ze sztachetek nie przekraczające wielkości 2,2 m stawiane miedzy dwoma sąsiadującymi działkami nie potrzebują żadnych formalności formalnych. Dotyczy to również ogrodzeń zastępczych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:

  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także pozostałych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń w sąsiedztwie dróg prywatnych a także wewnętrznych nie będących drogami generalnymi)
  2. budowa płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia sztachety z Winylu na plot i furtkę ze sztachetek dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym czy tez urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu stawiania ogrodzenia powinno zawierać rodzaj ogrodzenia, metodę wykonania jego instalacji a także zaplanowany czas zapoczątkowania budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia wypada doczepić deklaracje o upoważnieniu do zarządzania posiadłością w zamiarach budowlanych i jeżeli jest to potrzebne przez starostwo zarys ogrodzenia.

Czasem do budowy plot z plastiku na plot i furtę ze sztachetek zadane są specjalne uzgodnienia tj. np. akceptacja administratora drogi na lokalizacje zjazdu.

Stawianie płotu wolno zacząć po 30 dniach od momentu zgłoszenia zamiaru jego konstrukcji, o ile starostwo nie wniesie uprzednio protestu. Sprzeciw może być w sytuacji, gdy projektowane balaski plastikowe na plot i furtę ze sztachet jest nieadekwatne z uzgodnieniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej drogi. W sytuacji gdy projektowane ploty plastikowe na plot i bramę ze sztachetmoże zagrażać bezpieczeństwu ludzi bądź mienia, np. przez utrudnianie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może wymagać uzyskania pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamiaru budowy płotu jest ważne przez 2 lata. Brak przystąpienia do robót przez ten okres skutkuje unieważnieniem zgłoszenia oraz w wypadku chęci pobudowania ogrodzenia konieczne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

Chmura kategorii

Ogrodzenia Uncategorized
%d blogerów lubi to: